Już 13 lutego w naszej szkole rozpoczął się „KIERMASZ WALENTYNKOWY”. Uczennice  należące do koła plastycznego podczas przerw sprzedawały za symboliczne 50 GROSZY, własnoręcznie wykonane serduszka techniką origami.

Sprzedaż potrwa do godziny 11.00 14.02.2017. Następnie uczniowie z Samorządu Szkolnego w ramach „poczty walentynkowej” przekażą serduszka adresatom.

 

 

(Marta Wiechczyńska, Katarzyna Jankowska, Hanna Zdasienia, Urszula Piątkowska, Zofia Rybczyńska, Kalina Pacuk –  uczennice z klasy IE)

 

 

 

Walentynki (ang. Valentine's Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Walentynki)