Imię naszego patrona zobowiązuje dlatego też, jak co roku, nasi uczniowie wzięli udział prezentacjach powiatowych Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki, które odbyły się na scenie Świebodzińskiego Domu Kultury 24.04.2017 r.

Poziom konkursu był naprawdę wysoki i tym bardziej cieszy wyróżnienie zdobyte przez Kalinę Pacuk z klasy 1E, która wykonała piosenkę ‘Ostatni list’. Jurorzy docenili też to, że akompaniowali jej na żywo nasi uczniowie Natalia Duraj (kl. 2F), Kacper Wojewódka (kl. 2A) na gitarach oraz Marta Wiechczyńska (kl.1E) na ukulele.

Dla Wiktorii Stachowicz (kl.1C) zaśpiewanie piosenki ‘Wznieś serce nad zło’ na poważnej scenie i nagłośnieniu przez profesjonalnego akustyka było nie lada wyzwaniem ale też ciekawym doświadczeniem. Niestety nie udało się wyśpiewać choćby wyróżnienia jednak trzymamy kciuki- może w przyszłym roku. Uczniowie zostali przygotowani zarówno wokalnie  jak i instrumentalnie przez pana Grzegorza Aleksiewicza, który gorąco zaprasza uczniów z odrobiną talentu i zapału na zajęcia kółka muzycznego w naszym szkolnym studio.